Mrkev karotka Jitka - semínka, 1 g

Kód: 579
44 Kč
Skladem

Raná a vyrovnaná karotka. Kořen je 18-22 cm dlouhý, mohutný, má válcovitý tvar a tupé zakončení. Při pozdějším sběru nepraská a dále dorůstá. Dá se využít pro pozdní sklizně - až 160 dnů od výsevu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Poznámka: Rané odrůdy pro letní a podzimní sklizeň se sejí co nejdříve na jaře se sklizní v letních měsících převážně pro přímý konzum, nebo v polovině června se sklizní v říjnu a využitím nejen k přímému konzumu, ale i ke skladování.

Mrkev je skvělou zeleninou, která kromě samotné chuti nabízí také velké množství vitamínů a dalších tělu prospěšných látek. Má vysoký obsah provitaminu A. Je poměrně dobrým zdrojem vitamínů skupiny B a vitamínu C a E. Jsou v ní přítomny i všechny minerály a stopové prvky včetně železa. Z karotenoidů je nejvýznamnější betakaroten, který se v těle mění na vitamín A. Karotenoidy jsou nezbytné pro správnou funkci sítnice, a to zejména při nočním vidění nebo při slabém osvětlení. Pomáhají také udržovat kůži a sliznici v dobrém stavu. Obsažená vláknina skvěle podporuje činnost zažívacího traktu a skvěle čistí střeva. A jelikož mrkev i výborně zahání hlad, je skvělá při redukčních a odtučňovacích dietách.

Výrobce: Horňácká ekofarma
Skladování: v suchu
Trvanlivost: 1 rok
Země původu: Česká republika
Alergeny: Neobsahuje alergeny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: