Patizon žlutý k setí, 10 semen

Kód: 455
46 Kč
Skladem

Žlutý patizon s diskovitým plodem a pevnou kompaktní dužninou, plody jsou zploštěle diskovitého tvaru, žebernaté.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plody patizonu jsou plné vody, vitamínů a minerálů, ale s nízkým obsahem kalorií. Proto se využívají při redukčních dietách. Pomáhají odstraňovat škodliviny ze střev, podporují trávení, regenerují organismus. Najdete v nich například železo a draslík, mají nízký obsah sodíku. Doporučují se také pro diabetiky díky minimálnímu obsahu sacharidů.

Patizon je oblíbený ve smažené variantě, ale lze jej také plnit a zapékat. Výborný je například také jako základ pro krémovou polévku.

Osivo není nijak mořeno.

Semena patizonů stejně jako dýní nebo cuket můžete zasít přímo na záhon a nebo si je předpěstovat. Při předpěstováním sadby můžete semena vysazovat již od poloviny dubna do sadbovače nebo truhlíku s kvalitním výsevním substrátem. Semena mají poměrně krátkou dobu klíčivosti. Rostliny rychle rostou a potřebují dostatek rozptýleného světla, vláhy a konstantní teplotu. Přesadit sazeničky přímo na záhon doporučujeme až od poloviny května, kdy už nehrozí přízemní mrazíky, které by rostliny mohli poškodit. Taktéž přímý výsev nechte až na začátek května, tak aby rostlinky nevyrašily před zmrzlými muži.

Patizony mají rády teplo, s výsevem ani s výsadbou předpěstovaných sazenic proto nespěchejte. Počkejte až se půda prohřeje, rostliny pak porostou rychleji a budou silnější a často se pak může stát, že předběhnou v růstu i vývoji sazeničky, které jste si předpěstovali doma.

Výrobce: Horňácká ekofarma
Složení: semena patizonu
Skladování: v suchu
Trvanlivost: 2 roky
Země původu: Česká republika
Alergeny: Neobsahuje alergeny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
.flag.flag-discount { background-color: #FF0000;