Meruňkovice 50% - ovocná pálenka, 500 ml

Kód: 1670
686 Kč
Skladem

Meruňkovice je ušlechtilý jemný ovocný destilát s nádhernou charakteristickou chutí a vůní Velkopavlovických meruněk. Díky vysoké cukernatosti a též odlišné chuti této odrůdy se z něho stává jeden z nejjemnějších a nejchutnějších meruňkových pálenek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuť je velmi charakteristická. Definuje ji při požití lehce ostrý nástup, který se promění v příjemnou ovocnou chuť, jež se prolíná všemi lidskými smysly. Po polknutí zanechává v ústech příjemný pocit zralých meruněk. Ideální obsah alkoholu pálenky je 50 %. Samotná pálenka je považována za poměrně vzácnou, jelikož průměrná roční produkce nedosahuje vysokých hodnot (jako je tomu u meruňky obecné), a to vzhledem k nepravidelné úrodnosti.

Veškeré použité ovoce na výrobu pochází z Velkopavlovických sadů, kde byla tato odrůda vyšlechtěna již ve 14. století. Proces destilace probíhá na originálním a dnes skutečně unikátním dvoukotlovém destilačním zařízení, čímž je zajištěna skutečná originalita tradičního a kvalitního slováckého destilátu.

Námi doporučovaná teplota podávání a skladování je od 10–18 °C. Není nejmenší důvod destiláty chladit a nebo dokonce vymrazovat!

 
Alkohol: 50 %
Objem: 0,5 l
Výrobce: Palírna Kuželov
Složení: meruňky
Skladování: Lze při pokojové teplotě. Před konzumací doporučuje uskladnit při 10-18 °C.
Trvanlivost: 5 let
Země původu: Česká republika
Bez plastového obalu: Ano
Bez lepku: Ano
Přídatné látky: Bez Éček
Bez přidaného cukru a sladidel: Ano
Veganské: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
.flag.flag-discount { background-color: #FF0000;