Cuketa kulatá - Tondo di Piacenza, 6 semen

Kód: 580
39 Kč
Skladem

Tykev cuketa Tondo di Piacenza je poloraná odrůda kulaté cukety, určená pro kuchyňskou úpravu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cuketa Tondo Di Piacenza je italská poloraná odrůda cuket keříčkového typu, přezdívaná též „Kolo z Parmy“. Jak už sama přezdívka napovídá, vyznačuje se kulatými, tmavě zelenými plody se světlým žíháním s jemnou příchutí a dobou zrání cca 50 až 55 dní. Plody sklízíme nejlépe o velikosti 5 – 8 cm, kdy je jejich dužina nejvíce jemná a šťavnatá. Lze je v čerstvém stavu skladovat i několik měsíců.

Cuketa je z 90% tvořena vodou. Využít jí můžete při detoxikaci organismu, protože očišťuje tělo od toxinů. Obsahuje provitamín A, karoteny, hořčík, vápník, železo, fosfor, draslík, vlákninu a vitamíny A, B a C. Jelikož obsahuje obrovské množství vody, je vhodná k redukci hmotnosti. Příznivě též působí proti stresu, při cukrovce, revmatismu, dně, posiluje srdce, příznivě ovlivňuje trávení, odvodňuje i odkyseluje.

Labužníci již vědí, že nejlepší jsou cuketky menší. Jsou totiž křehké, lahodné, hodí se na gril, do salátů i do těstovin. Cukety lze také jednoduše zamrazit, zavařit nebo zpracovat do pesta.

Cukety můžete vysadit na záhon v době, kdy již nehrozí nebezpečí nočních mrazíků, tj. konec dubna či počátek května. Vzdálenost mezi rostlinami je ideálně 1 metr.

Výrobce: Horňácká ekofarma
Skladování: v suchu
Země původu: Česká republika
Alergeny: Neobsahuje alergeny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
.flag.flag-discount { background-color: #FF0000;